Ekleme Tarihi : 2019-09-10 21:53:17
759 kişi okudu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İZKA Projeleri Sözleşme İmza Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, İzmir Kalkınma Ajansı’nın 2017 yılı “Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında mali destek alan projelerin sözleşme imza töreni İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz, ilçe milli eğitim müdürleri ve proje koordinatörleri katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
Projeler Kapsamında İlklere İmza Atılacak
Hayata geçirilecek olan projeler kapsamında, özel eğitim uygulama merkezlerinde “Tersine Kaynaştırma Uygulaması” ile aile, toplum ve akran kaynaştırmaları kapsamında öğrencilerin yıl boyunca yaşıtları ile bir araya gelip ürettiklerini akranları ile birlikte sergileyecekleri sera ve toplumsal yaşam merkezleri açılacaktır.
Açılacak olan bu işliklerde yürütülecek çalışmalar sonucunda geleceğin özel çocuklarının sosyal uyumlarının, mesleki becerilerinin ve istihdamlarının artırılması planlanmaktadır. Ayrıca bu proje kapsamında mesleki eğitimin kaliteleri geliştirilerek mesleki yeterlilikleri yüksek bireyler yetişmiş olacaktır.

HABER LİNKİ https://izmir.meb.gov.tr/www/gelecegin-ozel-cocuklarinin-egitimi-icin-imzalar-atildi/icerik/1565

Galeri